05
mar

Kandydaci do Komitetu Programowego są już w komplecie!

Postanowiliśmy potrzymać was odrobinę dłużej w niepewności, jednak czas przerwać milczenie - z przyjemnością chcielibyśmy ogłosić pełną listę kandydatów do nowego Komitetu Programowego!

Poznajcie ich i dowiedzcie się dlaczego właśnie oni zdecydowali się kandydować do Komitetu Programowego! Pamiętajcie, że tylko od Was zależy kto podczas osiemnastej konferencji PLNOG otrzyma najwięcej głosów i będzie mieć realny wpływ na kształt dwóch następnych edycji konferencji.

 

Magdalena Figiel

Jedna z głównych organizatorek cyklicznych spotkań społeczności SysOps / DevOps Polska, tj. SO/DO MeetUp oraz współautorka prężnej społeczności administratorów sieciowych i systemowych, zrzeszającej ponad 8 000 osób w grupie o tej samej nazwie, prowadzonej na fb. Praca na rzecz rozwoju społeczności, większej integracji jej członków wokół idei zrzeszającej i ich samych w mniejszych kręgach społecznych jest najważniejszą misją pracy Magdy.

Dlaczego ja?

Myślę, że mogę wnieść do Rady perspektywę punktującą znaczenie miękkich kompetencji w rozwoju i wykorzystaniu nowych technologii. Swoje doświadczenie w rozwijaniu społeczności przełożyć na udoskonalenie integrującej roli PLNOGa, jako miejsca spotkania ludzi i kompetencji z różnych obszarów IT.

 

Robert Ślaski

Z sieciami związany od samego początku kariery zawodowej, a w zasadzie nawet dłużej, czyli już prawie 20 lat. Obecnie Robert pracuje jako architekt rozwiązań sieciowych u jednego z integratorów. Wciąż zdobywa nowe doświadczenia i może pochwalić się wieloletnią praktyczną stycznością z obszarami bezpieczeństwa, centrów danych, oraz sieci operatorskich. Robert uczestniczył w projektowaniu i budowie od zera kilku dużych sieci operatorskich, ale dzięki temu, że jako architekt zmuszony jest poruszać się po wielu obszarach technologicznych i tematycznych, ma spore zdolności oceny rozwiązań i pomysłów.

Dlaczego ja?

Będąc wieloletnim już prelegentem na różnych spotkaniach i konferencjach (z czego PLNOG jest oczywiście najważniejszą), udzielającym się w edukacji IT, a także społecznikiem z natury, uważam że jestem w stanie swoimi pomysłami skutecznie zarazić innych. Od samego początku uczestniczę w spotkaniach PLNOG i widzę fantastyczną transformację jaką one przeszły - od klubowego spotkania geeków z NOCy i okolic do głównej konferencji technicznej ICT w Polsce - i taką koncepcję chciałbym utrzymać i rozwijać, z następującymi założeniami:
1) pamiętajmy o korzeniach, czyli sieci,  
2) przyciągajmy młodych i edukujmy ich,
3) budujmy silną społeczność, mimo podziałów, tak aby nie wstydzić się pochwalić case study, czy opowiedzieć "what went wrong",
4) trzeba utrzymywać silne kontakty z biznesem oraz administracją publiczną Świat IT mocno się zmienia: z jednej strony transformacja usług do modelu cloud oraz coraz powszechniejsze w sieciach techniki programistyczne, a z drugiej choćby IoT, powodują że PLNOG też będzie ewoluować - i w temu szczytnemu celowi chciałbym się swoimi pomysłami i doświadczeniem przysłużyć.

 

Tomasz Brol

Specjalista do spraw bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych, większość zawodowego życia związany z telekomunikacją, pasjonat elektroniki, telekomunikacji, hacker, krótkofalowiec. Organizator licznych amatorskich misji stratosferycznych. Autor projektu: „z Gliwic w Kosmos”. Do niego należy aktualny rekord Polski w wysokości lotu (42650 metrów), oraz trzeci na świecie wynik w długości amatorskiego lotu stratosferycznego z wynikiem 5570,1 km. Aktywnie działa w programie RadioReaktywacja propagującym radiokomunikację amatorską wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Wielbiciel głosu Sary Brightmann i książek Philip’a K. Dick’a, fan seriali SF, pasjonat fotografii. Prywatnie mąż wyrozumiałej żony, która dzielnie znosi jego hobby i ojciec dwójki wspaniałych dzieciaków.

Dlaczego ja ?

Bo "Duża Telekomunikacja" to nie wszystko, dlatego całkiem przypadkiem rozpocząłem cykl "PLNOG po godzinach". Jeśli chcesz, żeby podczas PLNOGu poruszane były również lżejsze tematy; IoT, inteligentne budynki,  pasywny dom, niekonwencjonalne wykorzystanie telekomunikacji albo... badania kosmosu :-) - Proszę o Twój głos.

 

Marcin Kuczera

Inżynier telekomunikacji, jeden z założycieli lokalnego telekomu - Leon, telekomunikacją zajmuje się praktycznie od zawsze. W firmie odpowiada za technikę, jednak jest świadomy, iż najważniejszym zadaniem przedsiębiorstwa jest sprzedaż!

 Dlaczego ja?

Prowadząc firmę w naszym kraju muszę zajmować się wieloma poza-technicznymi aspektami jak choćby kontakt z administracją i bycie na bieżąco z zmianami w prawie. Dzięki swojemu doświadczeniu łączę techniczne podeście z praktyczną znajomością rynku IT w Polsce. Pomoże to nakierować PLNOG na bardziej biznesową ścieżkę!

 

Patryk Wojtachnio 

Network Engineer w firmie Fasthosts Internet Limited, spółce należącej do grupy kapitałowej 1&1 (1&1 Internet), jeden z większych graczy w branży hostingowej.
Na co dzień zajmuje się utrzymaniem sieci w środowisku hostingowym, sieci korporacyjnej, data center oraz backbone w tym także działka network security. IT fanatyk, twórca domowego data center, administrator portalu CCIE.PL. Poza czasem który poświęcam na IT, jeżdżę na rowerze bez siodełka :-)

Dlaczego ja?

Najmłodsza krew zespołu administratorów CCIE.PL, mimo że na forum jestem od 2008 roku. PLNOG'er, czyli mam za sobą pierwsze wystąpienie jako prelegent. Co to oznacza ? Świeża krew, dynamiczny, wulkan pomysłów. Blogger, aktywnie udzielam się na wielu social media tech grupach dyskusyjnych, w tym fora internetowe (Ubiquiti, Cisco Support Forum, Hard forum). Kilku krotnie bylem nominowy przez zespół Ubiquiti Networks za współtworzenie oprogramowania na urządzenia sieciowe z rodziny Edge Router. Chciałbym dołączyć do zespołu PLNOG, chce współtorzyć to wydarzenie na polskiej scenie ICT, szczerze wierzę w to ze moja skromna osoba moze wnieść bardzo dużo pozytywnej energii.

 

Piotr Worobiec 

Jest menedżerem z kilkunastoletnim doświadczeniem w sprzedaży B2B. Swoje doświadczenie zdobywał pracując na różnych stanowiskach, bezpośrednio zaangażowanych w proces sprzedaży. W ostatnich latach zajmował stanowisko menadżerskie w firmach: Siemens, Nokia Siemens Network, Coriant Inc. Piotr był odpowiedzialny za sprzedaż do wszystkich klientów biznesowych w branży telekomunikacyjnej w Polsce.

Dlaczego ja?

W mojej pracy, główny nacisk kładę na rozwój biznesu, poprzez identyfikowanie nowych obszarów sprzedaży do wśród dotychczasowych klientów, jak również znalezienie nowych możliwości sprzedaży na polskim rynku. Zaangażowanie i umiejętność budowania relacji przyniosły wymierne efekty w postaci pozyskanych klientów oraz wzrostu sprzedaży. Zdobyte doświadczenie pozwala mi dalej skutecznie się rozwijać i rozszerzać sprzedaż w branży ICT. Aktualnie obejmuję stanowisko Dyrektora sprzedaży w Komsa Systems, która wchodzi w skład grupy Komsa Polska. Jako członek Rady Programowej PLNOG wniosę cenne doświadczenie z branży ICT, profesjonalizm oraz wsparcie merytoryczne.

 

Bartek Raszczyk

 Architekt sieci w London Internet Exchange (LINX), jednym z największych punktów wymiany ruchu (IXP) skupiającym 700 sieci z 66 krajów, przez który każdego dnia przepływa ponad 3Tb/s krytycznego ruchu międzyoperatorskiego. W codziennej pracy skupia się na zagadnieniach związanych z sieciami metro nowej generacji i technologiach transportu DCI oraz wdrażaniem najnowszych rozwiązań z tego zakresu w LINX – zarówno w Londynie jak i sieciach regionalnych (UK & USA) utrzymywanych przez dział technologii tej organizacji. Na przestrzeni ostatnich lat brał udział w realizacji wielu unikalnych i nowatorskich projektów z pogranicza ISP i DC, miedzy innymi implementacji nowej architektury sieci na potrzeby transmisji danych Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie, budowy otwartego IXP w Ameryce Północnej w ramach projektu Open-IX oraz pierwszym na świecie pilotażowym wdrożeniu routerów szkieletowych „supercore” Juniper PTX.Prywatnie zapalony entuzjasta sztuki kulinarnej i kucharz amator oraz wagabunda. Częsty gość na trasach rowerowych w Londyńskich parkach, głównie w celu spalenia kalorii zakumulowanych podczas praktycznego poznawania tajników tradycyjnej kuchni francuskiej.

Dlaczego ja?

Jako członek Rady Programowej konferencji PLNOG chciałbym przyczynić się do jej dalszego rozwoju, tworząc program skupiający się na prezentacji wschodzących technologii oraz doświadczeń wyniesionych z praktycznych wdrożeń i projektów prowadzonych przez interesujących gości z Polski i reszty świata. Jestem przekonany, że moje doświadczenie na arenie międzynarodowej i częsty kontakt z inżynierami, projektantami systemów oraz producentami sprzętu i oprogramowania sieciowego wpłynie pozytywnie na kształtowanie agendy przyszłych spotkań i uczyni je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla środowiska polskich operatorów sieci.

 

Robert Jakub Woźny

Od połowy lat 90tych Robert zajmuje się IT, początkowo budując rozwiązania dla przedsiębiorstw. Między innymi pracował nad projektem wymiany informacji pomiędzy oddziałami z wykorzystaniem sieci FidoNET, a w późniejszym czasie sieci Internet. Po przeprowadzce w 2001 roku do Warszawy rozpoczął pracę w firmie ATM - otrzymując zadanie budowy, a później rozwoju i zarządzania siecią ATMAN. Dzięki zaangażowaniu całego zespołu w krótkim czasie sieć ATMAN przejęła większość ruchu międzyoperatorskiego od ówczesnego operatora dominującego. Po zakończeniu pracy w ATM współpracował z firmą Crowley w zakresie budowy nowych rozwiązań dla klientów biznesowych w zakresie VoIP, usług bezpieczeństwa i wymiany ruchu internetowego. W 2010 roku rozpoczął karierę w Telekomunikacji Polskiej (obecnie Orange) uczestnicząc w projektach rozwoju usług transmisji danych - między innymi w zaprojektowaniu oraz wybudowaniu punktu wymiany ruchu TPIX. Obecnie pełni funkcję Eksperta Integracji Rozwiązań Niestandardowych, współpracując z innymi jednostkami Orange w dostarczaniu usług “szytych na miarę”.

Dlaczego ja?

PLNOG powinien być miejscem, które inspiruje, wymienia doświadczenia i pomysły, tworzy a nie opisuje rzeczywistość. Miejscem dyskusji nie tylko w czasie konferencji a także pomiędzy nimi. Zebrane przeze mnie doświadczenie pozwala mi spojrzeć na zagadnienia zawartości merytorycznej i kierunków rozwoju.

 

Marcin Aronowski

 Inżynier systemowy w Cisco Systems Polska. Zajmuje się wsparciem operatorów komórkowych w ramach projektów związanych z budową sieci pakietowych. W branży telekomunikacyjnej od 2001 z “krótką” przerwą poświęconą na poznawanie tajników e-handlu (amazon.com). Posiadacz certyfikatu CCIE (Routing & Switching oraz Service Provider).

Dlaczego ja?

Posiadam unikalną kombinacje doświadczenia wyniesionego z ponad 15 lat pracy na rynku telekomunikacyjnym (i nie tylko). Pracowałem dla operatorów, integratora, dostawcy treści i dostawcy sprzętu. Myślę, że taka mieszanka daje mi podstawy do takiego rozwijania PLNOGa aby był on cały czas najlepszym miejscem do spotkań polskiego środowiska sieciowo-telekomunikacyjnego.

 

Łukasz Biernacki

Od zawsze związany z sieciami. Zaczynał jako administrator ogólnopolskiej, komercyjnej sieci opartej na technologii FIDO. Od początku Internetu w Polsce czynnie uczestniczył w jego rozwoju. Jeden z pomysłodawców i współtwórców węzła wymiany ruchu KIX. Aktualnie koordynator EPIX.Warszawa. Łączy nie tylko systemy, ale przede wszystkim ludzi do wspólnego działania. Współdziałając w Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju społeczeństwa informacyjnego „e-Południe” bierze udział w wielu projektach prowadzonych dla Małych i Średnich Operatorów Telekomunikacyjnych (MiŚOT/ISP).

Dlaczego ja?

Chętnie będę wspierał Radę swoją wiedzą i doświadczeniem. Wraz z ewentualną obecnością w Radzie Programowej PLNOG będę starał się pracować nad zwiększeniem ilości zagadnień interesujących MiŚOT/ISP w tematyce konferencji.

 

Piotr Głaska

Emerytowany inżynier Cisco CCIE #15966. Zawodowo związany z Internetem od roku 1996, kiedy to zaczął pracę jako administrator sieci w firmie Supermedia, świadczącej usługi dostępu do Internetu. Potem administrator sieci w Polkomtel. W 2006 roku przeszedł na ciemną stronę mocy wiążąc się ze sprzedażą rozwiązań sieciowych, najpierw jako inżynier wsparcia sprzedaży w NextiraOne, a potem w Hewlett-Packard. Od 2011 lider zespołu Enterprise Networking w Huawei.

Dlaczego ja? 

Pracowałem zarówno u małego service providera, dużego operatora komórkowego, integratora, jak i u producentów urządzeń sieciowych, dzięki czemu trochę łatwiej mi zrozumieć i pogodzić oczekiwania różnych uczestników PLNOG.

Od 6 lat biorę udział w PLNOG jako uczestnik i prezenter - czas dać od siebie coś więcej!

MAKE PLNOG GREAT AGAIN! :-)

 

Piotr Wojciechowski

Obecny członek Rady Programowej zaangażowany w tworzenie agendy oraz animator wydarzeń mających miejsce w ramach Community Corner. Niezwiązany z żadnym vendorem, integratorem czy klientem, czyli patrzący na rynek i technologię z dystansu, zaangażowany w promowanie tematów edukacyjnych.

 Dlaczego ja?

W ramach swojej działalności w obecnej kadencji Rady Programowej konferencji PLNOG podjąłem się koordynowania wydarzeń w Community Corner. Jest to miejsce, w którym skracamy dystans między prelegentem a słuchaczem włączając tego ostatniego w intensywną dyskusję i dzielenie się swoją wiedzą i przemyśleniami. Idea ta sprawdza się w czasie eventów typu Meetup więc tym chętniej przenosimy ją na forum tak dużej konferencji.

 

Maciek Lelusz

 Bloger i niezależny konsultant z wieloletnim doświadczeniem w branży IT. Specjalizujący się w wirtualizacji i cloud computingu. Posiada tytuły MCP, MCTS, VCP oraz VMware vExpert.

 

Andrzej Karpiński

Na przestrzeni ostatnich ponad 20 lat, widzieliśmy przejście: od całkowicie analogowego świata, w którym dla większości ludzi poczta elektroniczna to było pojęcie science-fiction, Internet kojarzył się co najwyżej z nowym rodzajem autobusu, a telefon komórkowy to była linia telefoniczna podciągnięta do budki bogatego sołtysa, do świata, w którym istotna część naszego funkcjonowania, włączając komunikację międzyludzką czy finanse opiera się o nowoczesne technologie.
Biorąc udział w budowaniu narzędzi i sieci wykorzystywanych dziś przez praktycznie każdego, napotkaliśmy szereg wyzwań technologicznych, ślepych uliczek, krętych ścieżek, niespodziewanych sukcesów i pomysłów, które pierwotnie wydawały się nie mieć sensu i uzasadnienia. Spotkaliśmy wiele niezwykłych osób, które kreatywnością czy pasją potrafiły zarażać otoczenie. Rozumne połączenie doświadczenia i znajomości historii techniki z wyzwaniami przyszłości, pozwala rozsądnie przyjmować nowinki, ale też zdrowy konserwatyzm i spojrzenie wstecz.
Reprezentując największego z operatorów w kraju mam możliwość udziału i współtworzenia zmian, jakie zachodzą na rynku, dostęp do większości możliwych rozwiązań, pomysłów i technologii. Przeszłość zawodowa „po drugiej stronie barykady” dała mi zdrowe spojrzenie na rzeczywistość oraz rozumienie bolączek rynku. Znane przeze mnie zagadnienia związane z historią polskiego Internetu, współpracą międzyoperatorską i szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwem, to z pewnością ta część, która będzie interesowała rynek i uczestników naszej konferencji. Rzetelna i krytyczna ocena, doświadczenie i kontakty w branży, otwartość na nowinki, a przede wszystkim niezależność od wszystkich dostawców technologii to z pewnością atuty, które będą użyteczne przy współtworzeniu konferencji na miarę naszych czasów. PLNOG musi być miejscem, które inspiruje, w którym przecinają się najróżniejsze poglądy i charaktery. Miejscem, które tworzy rzeczywistość, a nie tylko ją przedstawia i opisuje. Mam nadzieję, że zyskam Waszą przychylność i wspólnie z Wami będę miał możliwość współdecydowania o czym i w jakiej formule chcemy ze sobą rozmawiać.

 

Sebastian Pasternacki

Inżynier sieciowy i systemowy z 15 letnim doświadczeniem na rynku IT. Od połowy 2011 pracuje w Cisco Systems Polska, początkowo w Technicznej Organizacji Partnerskiej zajmując się wsparciem, rozwojem i edukacją techniczną partnerów Cisco Systems z całej Polski, od połowy 2013 roku jako konsultant systemowy w dziale Enterprise Networks skupiający się na rozwiązaniach i usługach oferowanych przez routery, a od maja 2014 jako Architekt Rozwiązań Sieciowych. Poprzednio zdobywał doświadczenie w Polsce i Irlandii pracując jako inżynier i konsultant sieciowy dla firm integracyjnych takich jak British Telecom, PlanNet21 i NextiraOne. Specjalizuje się w rozwiązaniach Enterprise z zakresu Routing & Switching, Security oraz Mobility. Posiadacz wielu certyfikatów branżowych, w tym poczwórny CCIE #17541 R&S/SEC/SP/Wireless oraz CCDE #2012::9. Prywatnie entuzjasta rocka i metalu oraz pikantnej orientalnej kuchni, fan przerzucania żelastwa na siłowni oraz ostatnio miłośnik sztuki przemawiania publicznego.

Dlaczego Ja?

Zebranie wieloletniego doświadczenia z wdrożeń i projektowania środowisk sieci SP, Enterprise oraz Cloud, które coraz częściej pracują w ramach jednego wspólnego ekosystemu, pozwoliło mi na zrozumienie zachodzących w takim mieszanym środowisku procesów, z ich zaletami, ale także zagrożeniami i ograniczeniami. W połączeniu z wrodzoną chęć dzielenia się wiedzą i niesienia kaganka oświaty oraz rozwoju tzw. community, objawiającą się częstymi występami na konferencjach branżowych takich jak PLNOG, Cisco Forum czy CiscoSec oraz dużą aktywnością, łącznie z byciem administratorem, w ramach forum ccie.pl, jestem osobą, która idealnie wpisuje się profil członka rady programowej PLNOG.